BlitzWolf BW-AR182 – recenzja bezprzewodowego odkurzacza

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe zyskują na popularności i coraz częściej zastępują tradycyjne modele. Tym samym oferta tego typu urządzeń jest coraz większa. Jednocześnie odkurzacze te stają się coraz bardziej konkurencyjne cenowo. Prym pod tym względem wiedzie BlitzWolf BW-AR182 – odkurzacz bezprzewodowy w niezwykle niskiej cenie. Sprawdźcie w mojej recenzji, czy niska cena przekłada się na jakość…

BlitzWolf – szybko rozwijająca się chińska marka dostępna na Banggood.com

BlitzWolf to dynamicznie rozwijająca się marka oferująca tanią elektronikę użytkową. Ich produkty dostępne są głównie w popularnym również w Polsce sklepie z chińską elektroniką – Banggood.com. Tam też kupicie prezentowany model odkurzacza pionowego BlitzWolf Bw-AR182 w zależności od promocji i kursu dolara za mniej więcej 300-350 zł. Teraz odkurzacz jest w promocji z kodem rabatowym: BGUKA obniżającym cenę do $79,99 (czyli ok. 300 zł!). Należy wybrać wysyłkę z UK.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - odkurzanie

BlitzWolf Bw-AR182 – unboxing

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - pudełko

Odkurzacz przyszedł do mnie w kilka dni od zamówienia w paczce znacznie mniejszej niż się spodziewałem. Pudło poprzedniego sprzętu tego typu, który testowałem – Jimmy JV51 było znacznie większe i cięższe.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - zawartość zestawu

W środku znajdujemy:

 • odkurzacz z pojemnikiem na kurz;
 • rurę przedłużającą;
 • szczotkę główną (z turboszczotką);
 • małą szczotkę z włosiem;
 • wąską końcówkę do odkurzacza;
 • uchwyt na końcówki (ze śrubką);
 • uchwyt na ścianę (z zestawem śrubek i kołków);
 • ładowarkę;
 • baterię;
 • instrukcję obsługi (w kilku językach, m.in w angielskim);
 • kartę gwarancyjną (18 miesięcy gwarancji producenta)

Zestaw wydaje się prosty i w gruncie rzeczy przypomina to co otrzymujemy w większości innych, często dużo droższych modeli. To co mi się rzuciło w oczy już na początku to mała waga zarówno jednostki centralnej, jak i poszczególnych elementów/końcówek.

Parametry BlitzWolf Bw-AR182

Jak już wspomniałem wcześniej, odkurzacz jest leciutki i waży zaledwie 1,4 kg. Z wszystkimi akcesoriami oczywiście nieco więcej, ale i tak nie spodziewałem się, że może być aż tak lekki.

Wymiary po zmontowaniu to: 330*115*225mm (jednostka główna), 650mm*50mm (rura) i 271mm*234mm (podstawowa końcówka).

Silnik: 130 W oferujący do 30000 obrotów na minutę

Siła ssania: 30 W i 9 kPa (5kPa w podstawowym trybie)

Pojemnik na kurz: 0,8 litra

Głośność: do 70dB

Bateria: 2200 mAh

Czas ładowania do pełna: 4 godziny

Czas pracy na jednym ładowaniu: 35 min (w trybie zwykłym) lub 20 min (w trybie turbo)

Uruchomienie urządzenia i jego funkcje

Przed startem powinniśmy naładować baterię do pełna. Służy do tego dołączona do zestawu ładowarka. Pomimo, że produkt wysyłany jest z Chin – dostajemy fabryczną europejską wtyczkę (bez konieczności stosowania przejściówek itp.). Ładowanie urządzenia jest ułatwione, gdyż bateria odkurzacza jest odpinana i możemy ją bardzo łatwo naładować w dowolnym miejscu bez ciągnięcia całego sprzętu. Na baterii umieszczone są fioletowe diody informujące nas o poziomie naładowania.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - ładowanie baterii

Do dyspozycji mamy 3 końcówki i rurę przedłużającą odkurzacz. W zależności od tego co planujemy odkurzyć, dobieramy odpowiednią końcówkę i decydujemy czy potrzebna nam rura. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie 3 końcówki możemy podłączyć bezpośrednio do jednostki centralnej, jak i do rury przedłużającej. Montaż jest bardzo łatwy ale i stabilny dzięki odpowiednim zatrzaskom.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - końcówka z włosiem

Uruchomienie odkurzacza jest bardzo intuicyjne – za pomocą przycisku umieszczonego niczym spust na rączce. Wciskając go raz – uruchomimy odkurzanie w trybie podstawowym, naciskając drugi raz wyłączymy. Nie musimy tym samym trzymać tego przycisku w trakcie odkurzania.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - włączanie

W trybie podstawowym odkurzacz pracuje całkiem cicho i z siłą 5 kPa. Nie jest to jednak duża moc. Do zebrania okruchów z podłogi wystarczy, ale do trudniejszych zadań może to być za mało.

Na szczęście możemy bardzo łatwo zwiększyć obroty za pomocą przycisku na grzbiecie robota. Po jego naciśnięciu moc zwiększa się do 9kPa.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - przycisk tylny

Jest to już przyzwoity wynik i możemy przy tej mocy próbować odkurzyć trudniejsze miejsca, przede wszystkim możemy odkurzać dywany.

Tryb zwiększonej mocy jest oczywiście bardziej energochłonny, ale i tak bateria pozwala w tym trybie na 20 minut pracy.

Skuteczność odkurzania w przypadku podstawowej końcówki zwiększa turboszczotka, która bardzo szybko obraca się napędzana przez silnik.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - turboszczotka

Do odkurzania mniejszych i trudniej dostępnych powierzchni do wyboru mamy dwie mniejsze końcówki – wąską i z włosiem.

Końcówki te będą przydatne m.in. przy odkurzaniu mebli, czy też wnętrza samochodu.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - odkurzanie tapicerki

Wrażenia z użytkowania

Oceniając ten odkurzacz musimy oczywiście patrzeć nieco przez pryzmat jego ceny. Nie ma co porównywać go z odkurzaczami tego typu wartymi 1000 zł i więcej. To produkt za 350 zł oferujący zbliżone funkcje. Jego siła ssąca pozostawia nieco do życzenia, ale spokojnie wystarczy do odkurzania trudno dostępnych miejsc, czy też do odkurzania samochodu.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - ściąganie pajęczyn

Całość jest bardzo kompaktowa i dobrze przemyślana. W zestawie mamy najpotrzebniejsze akcesoria o przyzwoitej jakości. Turboszczotka jeździ bardzo dobrze po podłodze i dzięki swojej elastyczności jest w stanie szybko dostać się w trudno dostępne miejsca (obraca się o 130 stopni).

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - elastyczna szczotka

Pojemnik na kurz jest całkiem duży i możemy go bardzo łatwo opróżnić za pomocą dolnej klapki. Pojemnik możemy też odpiąć w całości aby go np. wyczyścić od środka.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - Blitzwolf - opróżnianie pojemnika

Po odpięciu pojemnika możemy także wyczyścić filtr:

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - filtr HEPA

W zestawie są jeszcze dwa akcesoria ułatwiające przechowywanie odkurzacza. Pierwsza z tych rzeczy to niewielki uchwyt który możemy zamocować np. na rurze i do którego możemy podpiąć 2 mniejsze końcówki, aby mieć je zawsze przy sobie w pogotowiu.

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - uchwyt na końcówki

Drugi element to uchwyt na ścianę. W zasadzie jest to uchwyt podtrzymujący odkurzacz w pozycji pionowej kiedy oprzemy go o ścianę (nie jest to wieszak).

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - oparcie o ścianę

Podsumowanie BlitzWolf BW-AR182

BlitzWolf BW-AR182 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza - odkurzanie książek

Podsumowując uważam, że BlitzWolf BW-Ar182 jest świetnym urządzeniem jak na swoją cenę. Oferuje nieco mniejszą moc niż droższe modele konkurencji, ale spełnia swoją funkcję bezprzewodowego i uniwersalnego odkurzacza. Jako podstawowy odkurzacz w dużym domu może nie wystarczyć, ale na pewno będzie świetnym uzupełnieniem np. robota odkurzającego, bądź też odkurzaczem do kawalerki. Jest leciutki, zajmuje niewiele miejsca i pozwala na długie i wygodne odkurzanie bez konieczności ciągania za sobą kabla.

Jego najważniejszy atut to jednak rewelacyjna cena, a w końcu o to też chodzi na mojej stronie. Kupując go teraz na Banggood.com z kodem rabatowym: BGUKA zapłacicie jedynie $76,99. Spokojnie można zatem powiedzieć, że kupując BlitzWolf BW-AR182 nie przepłacicie. Jeżeli pominąłem coś istotnego w swojej recenzji BlitzWolf BW-AR182 – koniecznie zostawcie komentarz, a postaram się w miarę możliwości szybko odpowiedzieć.

Więcej ofert i kodów rabatowych na odkurzacze pionowe znajdziecie pod tym linkiem: ▶️https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-odkurzacze-pionowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.