Allegro Smart!, czyli sposób na tańsze zakupy online

Już blisko 21 milionów Polaków miesięcznie szuka różnego rodzaju produktów w najpopularniejszym polskim portalu handlowym, jakim jest Allegro. Sam myśląc o kupnie czegoś online, swoje poszukiwania zaczynam od tego serwisu, zwłaszcza od kiedy mają tam usługę Allegro Smart! Sprawdź na czym polega i czy naprawdę się opłaca.

Allegro Smart! – abonament na oszczędzanie

Allegro - zakładanie konta na komputerze

Allegro Smart! to usługa skierowana przede wszystkim do osób, które robią regularnie zakupy online. W dużym uproszczeniu wykupując usługę Allegro Smart! im więcej kupujemy na Allegro, tym więcej możemy zaoszczędzić.  Koszt usługi jest jednak tak niewielki, że wbrew pozorom, może Wam się opłacić nawet jeżeli zakupy na Allegro robicie sporadycznie. Osoby z wykupionym Allegro Smart! cieszą się darmową dostawą do tysięcy Paczkomatów, Punktów odbioru oraz od niedawna również darmowym kurierem! Ponoszenie tych kosztów w wielu wypadkach znacząco wpływa na ostateczny koszt zakupów.

Allegro Smart! - metody dostawy

Kiedy zatem wspomniana usługa nam się opłaci? Wystarczy krótka analiza:

Koszt Allegro Smart to zaledwie 8,99 zł miesięcznie lub 49 zł za cały rok (Allegro oferuje nam takie dwa warianty). W tym drugim wariancie, który najbardziej się opłaca, Wasz miesięczny koszt to 4,08 zł miesięcznie.

SmartWeek - koszt Allegro Smart!

Wystarczy zatem, że z darmowej dostawy skorzystacie 6 razy w ciągu roku (wychodzi jedna paczka na dwa miesiące), aby zwrócił się Wam koszt usługi!

Allegro Smart! - oszczędności

Jestem przekonany, że w większości przypadków zamawiacie znacznie więcej rzeczy przez internet, więc Wasze potencjalne oszczędności są ogromne, zwłaszcza, że darmową dostawą może być objęta nieskończona liczba przesyłek.

Istnieje jedynie ograniczenie odnośnie wartości zamawianych towarów: w przypadku dostawy do paczkomatów i punktów odbioru zakupy muszą być za min. 40 zł od jednego sprzedawcy, a w przypadku dostawy kurierem za min. 100 zł od jednego sprzedawcy.

Ile zatem można zaoszczędzić?

Przyjmijmy 3 przykładowe warianty, w zależności od tego ile planujecie kupować. Na potrzeby wyliczeń przyjmijmy, że standardowy koszt dostawy do paczkomatu to 8,99 zł, a kurierem 12,99 zł:

Wariant 1.: jedna paczka miesięcznie do paczkomatu i jedna dostarczana kurierem: (8,99 zł x 12) + (12,99 zł x 12) – 49 zł (roczny koszt usługi) = 214,76 zł oszczędności

Wariant 2.: 3 paczki miesięcznie do paczkomatu i dwie dostarczane kurierem: (8,99 zł x 36) + (12,99 zł x 24) – 49 zł (roczny koszt usługi) = 586,40 zł oszczędności

Wariant 3.: 4 paczki miesięcznie do paczkomatu i trzy dostarczane kurierem: (8,99 zł x 48) + (12,99 zł x 36) – 49 zł (roczny koszt usługi) = 850,16 zł oszczędności

Powyższe symulacje pięknie pokazują jak dużo można zaoszczędzić z abonamentem Allegro Smart! w skali roku, a jeżeli uważacie, że powyższe ilości zamawianych paczek Was nie dotyczą to zastanówcie się chociażby ile paczek zamawiacie przed Gwiazdką. Tym samym obstawiam, że u większości z Was spokojnie zbierze się znacznie więcej niż 6 paczek w skali roku.

Allegro Smart! – nie tylko darmowa dostawa

Allegro Smart! kojarzy się głównie z darmową dostawą, ale korzyści z posiadania Allegro Smart! jest znacznie więcej:

  • Priorytetowa obsługa w Programie Ochrony Kupujących (zwrot pieniędzy w ciągu 2 dni roboczych);
  • darmowe zwroty;
  • dostęp do limitowanych ofert.

Limitowane oferty Allegro Smart!

Jeżeli podobnie jak ja, robiąc zakupy online szukacie prawdziwych promocji i okazji zakupowych to powinniście zainteresować się zwłaszcza aukcjami limitowanymi, w ramach których regularnie znajdziemy ciekawe produkty znacznie poniżej cen rynkowych.

Warto też pamiętać, że co jakiś czas na Allegro mają specjalne akcje promocyjne skierowane do klientów posiadających Allegro Smart, jak np. Allegro Smart! Week, w trakcie którego przeceny sięgają nawet -70%.

Na Allegro mają praktycznie wszystko

Allegro cały czas rozwija się dynamicznie, w serwisie pojawia się coraz więcej produktów z przeróżnych kategorii i można spokojnie powiedzieć, że na Allegro wszystko mają. Coraz więcej z tych ofert objętych jest również usługą Allegro Smart. Są oznaczone specjalną etykietą, która pojawia się już przy ponad 70 milionach produktów:

oznaczenie Allegro Smart! z kurierem

Podsumowując, uważam że jeżeli tylko zdarza Ci się co jakiś czas robić zakupy na Allegro to zdecydowanie powinieneś wykupić abonament Allegro Smart, w przeciwnym razie prawdopodobnie tracisz pieniądze na niepotrzebne opłaty.

Jeżeli natomiast do tej pory nie robiłeś zakupów przez Allegro, może warto sobie policzyć swoje koszty dostaw przy zakupach online i rozważyć założenie konta. To się po prostu opłaca.

Na Allegro mają - Allegro Smart!

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.