7. rocznica Aliexpress.com – wielka wyprzedaż chińskich produktów


28 marca 2017 roku w największym chińskim e-sklepie rozpocznie się wielka wyprzedaż z okazji 7. rocznicy funkcjonowania popularnego Aliexpress.com. To fantastyczna okazja do zamówienia wielu ciekawych produktów prosto z Chin.

 

7. urodziny Aliexpress

7. rocznica Aliexpress.com to szansa na zakupy z dużym urodzinowym rabatem

Wyprzedaż rozpocznie się 28 marca, jednak aby w pełni skorzystać z dostępnych obniżek, warto zainteresować się tematem już teraz. Na specjalnej promocyjnej stronie można już zacząć zbierać promocyjne kupony, jak i składać pre-ordery na wyprzedażowe produkty.

7. rocznica Aliexpress - wyprzedaż chińskich produktów

W promocyjnej puli znajdują się kupony warte aż 100 milionów dolarów!

W zapowiadanej ofercie możemy znaleźć kilka perełek. Wśród nich oczywiście produkty Xiaomi, które były tu już wielokrotnie polecane. Niestety jest ryzyko, że najlepsze oferty szybko znikną! Urodzinowe wyprzedaże to już tradycja Aliexpress. Tradycyjnie jednak trzeba się również postarać aby z niej skorzystać. Dajcie znać w komentarzach czy znaleźliście coś ciekawego!

Na czym polegają urodzinowe promocje Aliexpress.com?

Postanowiłem przyjrzeć się dokładniej promocyjnej ofercie. Osobom, które są już obeznane z Aliexpress zasady będą zrozumiałe – poza małymi zmianami tegoroczna wyprzedaż przypomina te z poprzednich lat.

Generalnie na urodzinową ofertę składa się kilka elementów, które pokrótce przedstawię:

Premiery nowych produktów

W dniu 28 marca 2017 r. w sprzedaży pojawi się sporo nowych produktów (głównie z elektroniki). Niektóre zapowiadają się ciekawie. Trudno jednak ocenić ceny. Nowy produkt na rynku, więc nie wiadomo za ile faktycznie będzie sprzedawany po promocji.

Bluedio US Speaker - 7. urodziny Aliexpress

Standardowe produkty w niższych cenach

Poza nowościami, w okresie promocyjnym kupimy całą masę pozostałych produktów w cenach oznaczonych różowym znaczkiem:Promocyjne ceny - 7. urodziny Aliexpress

Większości produktów raczej nie zabraknie, ale te najpopularniejsze będą dostępne niestety w ograniczonej liczbie:

Redmi Note 4X - 7. urodziny AliexpressW powyższej cenie brałbym jak Reksio szynkę, ale obawiam się, że znikną w kilka sekund…

Kupony rabatowe do konkretnych sklepów

Wyżej wymienione ceny da się dodatkowo obniżyć licznymi kuponami rabatowymi, które możemy zdobyć w różny sposób. Czasami wystarczy kliknąć w odpowiednim miejscu np. w tekst „get a coupon”. Aby zdobyć lepsze kupony często trzeba się bardziej postarać, np. realizując jakieś zadanie. Poniżej dostaję kupon za realizację zadania polegającego na dodaniu produktu do listy życzeń:

Realizacja zadań za kupony - 7. urodziny AliexpressPo kupony i monety (coins), o których napiszę za moment musicie wybrać się na specjalną stronkę, którą znajdziecie tutaj.

Zbieranie punktów - 7. urodziny Aliexpress

Tutaj niestety musicie się już trochę naklikać, ale jak macie szczęście to złapiecie trochę rabatów.

Do zdobycia są 3 rodzaje kuponów, które musicie rozróżniać:

  1. Store Coupons – dają zniżkę tylko w określonym sklepie (u konkretnego sprzedawcy) – najmniej atrakcyjne, ale łatwe do zdobycia;
  2. Select Coupons – dają zniżkę w wybranych sklepach, biorących udział w promocji – przydatne, ale trzeba poklikać na promocyjnych stronkach aby je zdobyć;
  3. Aliexpress Coupons – najcenniejsze, dają zniżkę na wszystko z Ali, trudne do zdobycia.

Ponadto pamiętajcie, że większość kuponów działa przy zakupach o określonej wartości. Jak mamy kupon o wartości 2 dolarów to raczej nie zapłacimy nim za zakupy o wartości 3 dolarów, częściej będzie to min. 10-12 USD.

 

Pre-ordery, czyli do czego służą te wszystkie urodzinowe monety na Ali

Najciekawsze perełki tym razem możemy chyba wyłapać korzystając z urodzinowych pre-orderów. Aby z nich skorzystać musimy uzbierać określoną liczbę promocyjnych monet (coins), o których wspomniałem wcześniej. Aby zamówić produkt z listy pre-orderów musimy poświęcić określoną liczbę tych punkcików (im droższy produkt, tym więcej coinsów). Składać pre-ordery możemy już od teraz do 27 marca, natomiast w dniach 28-29 marca będziemy mogli je zrealizować (zapłacić).

Osoby, które zapisały się na pre-order mają gwarancję, że otrzymają dany produkt w cenie niższej niż cena promocyjna, która ukarze się 28 marca, w dniu wyprzedaży. Jeżeli cena nam nie odpowiada lub po prostu rozmyśliliśmy się, możemy zrezygnować z zakupu. Przepadają tylko coinsy, które i tak dostaliśmy za free.

Co bardzo ważne: oferty pre-order można łączyć z kuponami, jeżeli takowe zbierzemy! Tak, więc niewykluczone że w przypadku niektórych produktów będzie można sporo zaoszczędzić! Listę pre-orderów znajdziecie tutaj.

Projektor Pre-order - 7. urodziny Aliexpress

Edit: promocja ruszyła zgodnie z planem 28 marca o godzinie 9:00. Przeczytajcie co ciekawego znalazłem w urodzinowej ofercie.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.