Oclean SE i Oclean One – najnowsze szczoteczki soniczne od Xiaomi

Niedawno recenzowałem na blogu fantastyczną szczoteczkę soniczną Xiaomi Soocas/Soocare X3. Natomiast właśnie na rynku ukazała się najnowsza seria szczoteczek sonicznych – Oclean SE i Oclean One. Niebawem na blogu znajdziecie recenzję wspomnianej nowej serii. Muszę jednak napisać o niej już dzisiaj, gdyż jeszcze przez 3 dni możecie skorzystać z rewelacyjnej promocji.

Oclean SE i Oclean One – najlepsze szczoteczki soniczne na rynku

Xiaomi Oclean SE - najnowsza szczoteczka soniczna od Xiaomi

Oclean SE i Oclean One to nie tylko niezwykle tani produkt (przynajmniej w stosunku do zachodnioeuropejskich odpowiedników), ale i najlepsza dostępna obecnie na rynku technologia.

Parametry nowych szczoteczek powalają. Najważniejsze ich cechy to:

szybkość drgań: 40000 – 42000 ruchów na minutę

siła obrotów: 270-280 gf.cm

bateria: 2600 mAh (do 60 dni! użytkowania na jednym ładowaniu)

ilość trybów pracy: 12

wodoodporność: IPX7

Ponadto: Bluetooth, aplikacja na iOS i Androida, etui w zestawie

Oclean vs Soocas/Soocare X3

Czym się różnią nowe szczoteczki od poprzedniczki, czyli Soocas/Soocare X3 (link do recenzji)? Różnic jest kilka, w większości na korzyść nowego modelu.

Xiaomi SOOCAS SOOCARE X3 - pudełko
sprawdź recenzję Soocas/Soocare X3

Przede wszystkim Oclean mają nieco wyższe parametry: minimalnie szybsze drgania (przy maksymalnych obrotach) oraz mocniejsza bateria. Te różnice mogą jednak nie mieć większego znaczenia, gdyż różnica w częstotliwości drgań jest tak nieznaczna, że raczej trudno będzie ją odczuć. Natomiast pojemność baterii wydaje się być już i tak wyjątkowo duża w przypadku Soocas/Soocare X3 którą wystarczy że będziemy ładować raz na miesiąc. Dla osoby, która do tej pory korzystała ze zwykłych szczoteczek elektrycznych, które należało ładować praktycznie non stop, ładowanie raz na miesiąc to i tak ogromny skok cywilizacyjny.

Istotne mogą być natomiast pozostałe różnice, na pierwszy rzut oka mniej dostrzegalne: Xiaomi postanowiło pozbyć się nielicznych wad, które w mojej ocenie miała poprzednia szczoteczka:

Pierwsza rzecz to etui, którego brakuje Soocas/Soocare X3. Tym razem Xiaomi daje nam je w cenie zestawu. Niewątpliwie przyda się, bo szczoteczkę warto w czymś przechowywać.

Druga rzecz to aplikacja na smartphony. O ile samo łączenie się z telefonem za pomocą bluetooth można uznać za fanaberię, o tyle warto aby było to chociaż proste. W przypadku Soocas/Soocare X3 instalacja aplikacji i sparowanie urządzenia wymagało sporo kombinowania. W przypadku Oclean SE nie będzie tego problemu. Producent na dzień dobry oferuje nam dedykowaną aplikację w języku angielskim zarówno na Androida jak i na iOS. Poza tym aplikacja ta ma być znacznie rozbudowana w stosunku do Soocas.

Oclean SE vs Oclean One

Jak już wspomniałem na wstępie, nową serię stanowią dwa modele szczoteczek: Oclean SE i Oclean One. Czym się różnią? Przede wszystkim ceną. Cena nominalna Oclean SE to $59 a Oclean One to aż $89. Oczywiście od czasu do czasu Gearbest robi promocje, więc jest szansa na niższe ceny.

Oclean One - najnowsza szczoteczka soniczna od Xiaomi
Xiaomi Oclean One

Skąd bierze się w takim razie różnica w cenie?

Oclean One ma nieco lepsze parametry:

  1. szybsze drgania (42000 vs 40000 w SE)
  2. krótszy czas ładowania (3,5h vs 6h w SE)
  3. ma głośnik (sterowany przez smartphone)

Poza tym szczoteczki mają inne etui w zestawie. Oclean SE ma białe, a Oclean One przeźroczyste.

Xiaomi Oclean One - najnowsza szczoteczka soniczna od Xiaomi - etui

Dlaczego warto kupić Oclean teraz?

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem szczoteczek sonicznych, warto postawić na Oclean i warto to zrobić teraz. Dlaczego? Bo w najbliższym czasie można je kupić naprawdę okazyjnie. Przez najbliższe 3 dni Oclean SE możecie kupić za 49 dolarów zamiast $59, a z kodem rabatowym: ocleanSE$3 zbijecie cenę do zaledwie $46,99. To jednak nie koniec! Pierwsze 300 osób, które zamówią szczoteczkę, dostaną do niej zapasową końcówkę gratis (wartą $5,37!). Aktualizacja: obecnie działają następujące kody rabatowe: GB$HBZsejkd (Oclean SE) i IT$HBZoclon lub GB-HBZwqcoe (Oclean One). Nie wiem do kiedy będą działać, więc planując zakup – pośpieszcie się. Jeżeli nie działają to sprawdźcie jeszcze polski magazyn (Fast-08): pod tym linkiem – ostatnio pojawiają się tam wyprzedaże „Fast Sale”.Xiaomi Oclean SE - najnowsza szczoteczka soniczna od Xiaomi - promocja na Gearbest

 

Natomiast wartą $89 szczoteczkę Oclean One kupicie o $25 taniej korzystając z aplikacji Gearbest na telefony. Edit: jest nowy kod rabatowy: IT$HBZoclon lub GB-HBZwqcoe

Tym samym myślę, że warto zamówić je czym prędzej. Zwłaszcza promocyjna oferta na Oclean SE wydaje się sensowna. Ja swoją już zamówiłem i jak tylko ją dostanę opiszę tutaj swoje wrażenia. Jeżeli ktoś z Was zdobędzie ją wcześniej – koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzu.

Edit: Oclean SE dotarła już do mnie. Tutaj przeczytacie nieco więcej o szczoteczce oraz moich pierwszych wrażeniach.

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.